Jesenska konferenca
Sep
to 27 Sep

Jesenska konferenca

Podrobnejše informacije o jesenski konferenci še sledijo. Če vas zanima udeležba na letošnji konferenci, se obrnite na koga iz ekipe Društva Več in jih prosite za več informacij. Število mest je omejeno, zato izkazani interes ne zagotavlja, da se boste konference lahko udeležili.

Dan z Bogom
Apr

Dan z Bogom

V poplavi informacij, obveznosti, možnosti, hobiji, dela z mladimi in še kaj bi se lahko našlo želimo ustvariti prostor za dan preživet z Bogom.

Naše misli se dostikrat težko ustavijo, ko gremo iz ene stvari na drugo in pozabimo sprocesirati vse čustvene in duhovne vzpone in padce. Zato je želja za ta dan, da je fokus na Bogu. Da se umirimo, predamo kar je treba predati in slavimo samo Njega.

Ideja je zelo preprosta. Na Primorskem se bomo odpravili na krajši pohod s postajami (mogoče bo malo spominjalo na labirint na taboru, samo da bo daljši), kjer bo čas za samorefleksijo, slavljenje, molitev. Skratka organiziran prostor in čas, kjer se lahko osredotočimo na naš odnos z Bogom.

Prispevek: za kritje kosila (delamo se na donacijah, želimo si namreč da bi bilo zastonj, nismo pa se tam).

Prijavi se zdaj →

Youth Ministry Recharge
Mar

Youth Ministry Recharge

DUŠEVNO ZDRAVJE MLADIH

Anksioznost, čustvena nestabilnost, depresija, fobije, izgorelost, samomorilske misli, nespečnost, zasvojenost in druge oblike duševnih stisk in motenj postajajo del našega vsakdana. Zdravniki pravijo, da se vsak 4. slovenec bori z depresijo. V mladinskem delu znotraj in zunaj cerkve se dnevno srečujemo s to problematiko. Zato si želimo mladinskim voditeljem in vsem, ki se srečujejo z mladimi, v roke položiti osnovna orodja za prvo pomoč pri duševnih stiskah.

Skozi predavanja priznanega profesorja dr. David Van Dyke-a iz univerze v Wheatnu (ZDA) in pogovore z drugimi mladinskimi delavci bomo prejeli praktične nasvete, uporabna orodja in začetna znanja o tem kako pomagati in usmerjati mlade, ki se znajdejo v duševni stiski.

Ne bomo postali strokovnjaki, lahko pa nekoga pravilno usmerimo in s tem rešimo življenje.

Na dogodek vabimo vse voditelje mladinskih skupin, vse tiste, ki na kakršnikoli način usmerjajo mlade v naših cerkvah, vse tiste, ki imajo stik z mladimi in pogosto slišijo njihove zgodbe. V glavnem vse, ki bi jim takšno znanje koristilo.

Druženje bo potekalo 16.3.2024 od 9:00 do 17:00 v prostorih Krščanske Cerkve Kalvarija Celje, (Bežigrajska cesta 7, Celje).

Prijavi se na dogodek, podeli ga z drugimi in se nam pridruži.

Za več informacij se obrnite na katerokoli osebje Društva Več, s katerim ste povezani, ali pa nam pišite na info@drustvovec.si. Smo vam na voljo.