Poletno pripravništvo – v ljubezni, ki vedno najde pot

Anja Ževart | November, 2017

Živi v Njegovi zgodbi, dihaj Njegovo zgodbo, odražaj Njegovo zgodbo, naj te oblikuje in naj bo tvoja zgodba Njegova. Razdajaj svoje srce in s tem napolni svoje življenje. Ljubezen daje, torej živi v dajanju, odloči se za vero, potrpežljivost in bodi darilo Boga na svetu – In On je v ljubezni, ki vedno najde pot, kjer si najden.

Kako se raduje Gospod, ko smo poslušni v odločitvah, ki jih sprejemamo in kako čudovito poskrbi za nas v vsakem koraku vere. Bog je to poletje na moje srce položil poletno pripravništvo z organizacijo Josiah Venture in s tem delitev Resnice, ki je spremenila moje življenje, z mladimi v Sloveniji. Služila sem kot pripravnica v Celju in bila del ekipe, ki je organizirala angleški tabor in Fusion glasbeni tabor. Po taboru smo organizirali številne različne dogodke za mlade z namenom, da z njimi delimo Evangelij in sijemo Božjo ljubezen v njihova življenja. Vodila sem dekleta na njihovi poti z mentorstvom in preučevanji Svetega pisma ter deljenjem svojega življenja z njimi, z vzpodbudami, da stopijo korak bližje k Bogu.

Bodimo generacija, ki najprej išče Njegovo kraljestvo, kakor nas je Bog ustvaril da služimo. Rast v Jezusu, zanašanje Nanj, Njegova dobrota in milost, Njegovi natančno ustvarjeni detajli vsakega dne in vsakega koraka, Njegova ljubeča naklonjenost in preskrbljenost, Njegovo zavetje, Njegova zvestoba, Njegova pot in posledična transformacija mojega srca. Bog me je skozi poletje učil kako najti moč v Njem, kako začeti vsak dan z hvaležnostjo in verjeti, da je On zvest v dnevu, ki ga je pripravil, tudi ko jaz vidim le delček sestavljanke, v Njegovem večjem mozaiku, ki ga ustvarja za življenje vsakega od nas. Kako postaviti moje okoliščine, moje upe in moje potrebe v Njegove roke in da vztrajno tečem v tekmi, kjer so moje oči uprte v začetnika in dopolnitelja moje vere. Učil me je kako služiti z izvrstnostjo, ki časti Gospoda in ne v popolnosti, ki je sad mojega truda. Kako odstraniti vse kar me je držalo od popolnega zaupanja, iti v težke in globoke dele mojega življenja in pustiti, da Njegova ljubezen napolni vse kotičke mojega srca, da iz teme sije v neminljivi luči. Živela sem z skupnostjo, ki je predana Jezusu in me je vzpodbujala, da stopam pogumno v veri, da izražam pristno ljubezen, sem ranljiva s seboj in v odnosih z drugimi ter živim kot Jezusov učenec.

Ko sem vstopila v to poletje služenja sem pričakovala, da se bom veliko naučila o tem kdo sem, kdo je Bog, kakšni so moji darovi, o delu, ko moram stopiti iz svoje cone udobja, kakšni bodo trenutki veselja, žalosti in izgrajevanja, kako bom rasla v skupnosti in sklepanju prijateljstev. Vendar je to poletje spremenilo in vzbudilo v mojem srcu veliko več, kot sem jaz verjela in pričakovala. DNA, ki jo je Bog vgradil v moje življenje preko ljudi v skupnosti, preko taborov in služenja z mladimi ter preko mojega življenja v luči je tako edinstvena. Ne glede na to, kam me Bog vodi v naslednji sezoni moje poti vem, da bo neizmerno dobro. Vem, da bo skozi mene uporabljal vse darove, ki jih imam in nove, ki sem jih odkrila tekom pripravništva. Vem, da lahko z mirom v srcu stopam v naslednji dan, saj je moja identiteta, moja radost, moj prostor in moja ljubezen v Njem.

Fusion in angleški tabor sta bila tako čudovit opomnik, kako Njegov Duh spreminja družbo in srca ljudi v Sloveniji, da smo priče odrešenju, ki ga prinaša. Na taboru smo vsak večer imeli diskusijske skupine, kjer sem vodila manjšo skupinico deklet in pogovarjale smo se o radostih in stiskah življenja, o identiteti in odnosih, o upanju in zaupanju v Boga. Biti del skupine deklet, ki so v iskanju resnice, je bilo tako vzpodbudno. Slišati kako nikoli niso izkusile toliko ljubezni in sprejetosti, razmišljale o Jezusu in izkusile hvaležnosti, me spomni na moje življenje, preden sem sprejela Resnico v svoje življenje. Vendar obstaja upanje, obstaja pot, ki vodi v življenje, pot za širjenje Evangelija in za preoblikovanje mojega srca in srca mladih, ki sprejmejo upanje in pustijo Bogu, da gre pred njimi, da so priča luči, ki sije v njihova življenja. Zato radostno stopam v veri in v pričakovanju kako čudovito bo Njegovo delo v Sloveniji skozi vse naslednje generacije mladih pripravnikov, Slovencev, ki ostajajo tukaj in nadaljujejo zgodbo. Se nam boš pridružil kot pripravnik, v izpolnitvi Jezusovega poslanstva, da vidimo Božje gibanje med mladimi v Sloveniji?

Molite z nami za mlade Slovence, ki jih Bog kliče, da se nam pridružijo kot pripravniki v naslednjem letu. Molite za pogumno vero skozi celoten proces služenja in zbiranja podpore, molite za lokalne cerkve, za učence, ki postajajo voditelji in spreminjajo družbo v Njegovi resnici.